ИндексДобре дошли!Въпроси/ОтговориТърсенеПотребителиРегистрирайте сеВход

Share | 

Заклинанията на вампирите

Предишната тема Следващата тема Go down 

Харесва ми следната комбинация за заклинания:
Стихове и странни думи
56%
 56% [ 5 ]
Стихове и нормални думи
22%
 22% [ 2 ]
Изречение и странни думи
11%
 11% [ 1 ]
Изречение и нормални думи
11%
 11% [ 1 ]
Общо гласове : 9

АвторСъобщение
Проф. Силвър
Директор; Таланти

За героя
Външен вид: Висока 1,65, стройна, с кожа по-бяла от тази на обикновен вампир. Кафяви очи, тънки устни, сърцевидно лице. Късите й до раменете, прави коси с тъмно червен цвят, стоят винаги завързани на кок на тила й когато работи.
Допълнително: Пръстенът и е с камък Оливин, представлява скелет на гарван, в чиито очи са поместени камъните.
Елемент: Въздух

ПисанеЗаглавие: Заклинанията на вампирите   Сря Сеп 07, 2011 1:54 am

За разбрали и неразбрали - вампирите ще могат да използват талантите си след като научат разни заклинания. Въпросът, който ме гложди и не спира да ме гложди (тъй като съм ужасен стихотворец) (да, добре, може и да няма такава дума), е какви да бъдат заклинанията - кратки стихчета (към четири реда) или до пет думи. Дали да бъдат хаотични думи и звуци (Кхассе нумен нар те хасс, примерно) или реални думи (Ветрове те носят на крилете си). Каква комбинация искате ме интересува.
Моля, вот плюс обоснование. И простете, че не мога да го напиша особено сериозно и академично (или поне да се опитам), ала днес ми е скапан ден.
Анкетата се затваря след три дена автоматично.

If everything that's new is a lie
It's that same damn morning
And the same damn sky

---
Върнете се в началото Go down
http://dikka.deviantart.com
Проф. Карасу
Преподавател по История

Location : Преобладаваща из Югозападните и Централнозападните местности...

За героя
Външен вид: Аня- Шинрин Карасу e около 140 см., слаба и крехка, с наситеночерна, гладка коса, спускаща се под кръста й, вечно спокойни, безжизнени очи и абсолютно винаги облечена в бели елегантни костюми, в комплект с ръкавици и шапка.
Допълнително: Променена на 14. Камъкът й е Ахат на сребърен пръстен с флорална форма, винаги на палеца на лявата й ръка.
Елемент:

ПисанеЗаглавие: Re: Заклинанията на вампирите   Сря Сеп 07, 2011 2:11 am

Стихове и странни думи.
В моя защита: като заклет литератор, не толкова поет, колкото прозист и критик (п.п. "стихотворец" съществува хепи ) и стар любител на окултното, смятат, че стихотворните "заклинания" звучат очарователно, а още повече ако са изписани, произнесени и т.н. с неразбираеми от всекиго ( или никого ) думи- това създава интересната илюзия за нещо реално мистично и тайнствено, каквито са си по Закон заклинателните думи.
Просто смятам, че така би било по- приятно. =^.^=
http://ekaterinaes.blogspot.com/
Проф. Силвър
Директор; Таланти

За героя
Външен вид: Висока 1,65, стройна, с кожа по-бяла от тази на обикновен вампир. Кафяви очи, тънки устни, сърцевидно лице. Късите й до раменете, прави коси с тъмно червен цвят, стоят винаги завързани на кок на тила й когато работи.
Допълнително: Пръстенът и е с камък Оливин, представлява скелет на гарван, в чиито очи са поместени камъните.
Елемент: Въздух

ПисанеЗаглавие: Re: Заклинанията на вампирите   Сря Сеп 07, 2011 2:28 am

Ами и аз бях за стихове, обаче ги пиша с нормални думички и се получава нещо, което не бих искала лично аз да използвам в рп, поради което се и замислям дали не е по-добре да са засукани и съскащи вместо това :D Хем ще е и по-лесно да помоля някого да ми помогне, че няма да капризнича как ми звучи.. много.
Иначе може би в крайна сметка няма да е зле да е и някаква комбинация, ако е например нещо което причинява рани да е остро и сбито, в няколко думи, докато ако е призоваване на дух да си е стих...
Но във всеки случай е желателно да се реши до евентуално ден-два, за да мога да ги надраскам (и някой доброволец де :D) необходимите и да се ползват на турнира, затова освен да ми цъкате цифрички горе, драснете по някой и друг ред, да чуя защо искате това и онова xD

If everything that's new is a lie
It's that same damn morning
And the same damn sky

---
http://dikka.deviantart.com
Лили Симпсън
Третокурсник

За героя
Външен вид:
Допълнително:
Елемент:

ПисанеЗаглавие: Re: Заклинанията на вампирите   Сря Сеп 07, 2011 2:29 am

Стихове и странни думи . Защото ми звучи по логично да са и стхове и странни , извъртяни думи . (Ох , Дид не мога нищо да измисля като обяснение , просто ми звучи по-добре да са странни думи и сихове)
Проф. Мора
Алфа на Нореан

За героя
Външен вид:
Допълнително: медиум; видеиня\безшумност
Елемент: земя

ПисанеЗаглавие: Re: Заклинанията на вампирите   Сря Сеп 07, 2011 2:33 am

Стихове и нормални думи

Аз съм за това. Вече свикнах да ти чета заклинателните стихове и честно казано добре се справяш, Дууууди, и много ми харесват, та ако си ги продължиш ще е перфектно. Вярно, че и стиховете в комбинацията със странни думи са ми интресни и ми допадат, но тях повече си ги представям, премирно за ритуали на върколаците ... или не знам. Ти си решаваш, ама това, което пишеш до този момент ми Аресва душко. ;д

My spirit is the mirror of my soul
Витория Лайт
Второкурсник

За героя
Външен вид: Очите й, тъмнокафеви, почти черни се открояват, на фона на светлата кожа на Вити. Светлият цвят на плътните й устни, почти винаги е подчертан от свтлорозов гланц. Висока е около 162см и тежи 46кг. Не, в никакъв случай не е анорексично слаба.
Допълнително: Може да се каже, че има някакъв проблем с мозъка и често си говори сама, или по - точно с неудошевени предмети. Сякаш я разбират!
Елемент:

ПисанеЗаглавие: Re: Заклинанията на вампирите   Сря Сеп 07, 2011 2:54 pm

Стихове и странни думи

Мен лично хич ме няма в писането на стихове, рими и всякакви подобни! Струва ми се истинско мъчение да седне някой да измисля някакви там римуващи се, засукани измишльотини, в които пък и да има смисъл. Изглежда ми по - интересно и както каза проф. Карасу мистично и тайнствено, ако са съскащи и странни, изкривени думички и стихчета, за чието съчиняване се изисква работенето на по - малко мозъчни клетки :D
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Заклинанията на вампирите   

Заклинанията на вампирите
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1